Doğal Mineralli Temizlik Ürünü Borline

Doğal ve ekonomik temizlik ilkesi ile yola çıkan Borjel, Çamaşır, Bulaşık, El Sabunu ürün gamları ile şimdi birçok noktada sevenleri ile buluşuyor.

Ürünlerimizi İnceleyin
 • 1
 • Hakkımızda

  Bozoklar Makine Kimya A.Ş.  2005 yılında İzmit ili Körfez ilçesinde küçük ölçekli bir işletme olarak faaliyete başlayarak 31.07.2015 tarihi itibari ile son halini almıştır. İlk etapta kendi markası olan ZEMMAS markası ile oto şampuanı ve kimyasallarını üreterek kendi bölgesinde pazarlama faaliyetlerini sürdürmüştür. Zamanla akaryakıt istasyonlarına araç yıkama makinaları ve bu makinalara ait kimyasalları şirket bünyesinde üreterek kendi bölgesinde önemli bir servis ağı kurmuştur. Takip eden yıllar içerisinde halı temizleme kimyasalları ve otomatik halı yıkama makinaları imalatı ile şirket bünyesindeki faaliyetlerini daha da genişletmiştir. 

  Bugün Türkiye’nin birçok ilinde ve dünyada birçok ülkede merkezi sistem makine kurulumu ve sonrasında yedek parça ile birlikte servis hizmeti veren firmamız kimya alanında hep daha iyiyi hedefleyerek ilerlemiştir. Şirketimizin bünyesinde bulunan deneyimli kimya mühendislerinin AR-GE çalışmaları sonucu sektörde lider konumundadır. 

  2018 yılında şirketimiz oto temizlik kimyasalları ve halı yıkama deterjanları alanında müşterilerimizin talep ve beğenilerinden aldığı güçle, evsel grup alanında faaliyet göstermek ve yeni istihdam sağlamak adına çalışmalara başlamıştır.  2019 yılı itibari ile Türkiye’nin önemli madenlerinden biri olan BOR madeninden otomatik makinalar için BORLINE markası adı altında sıvı çamaşır deterjanını %100 yerli ve milli olarak üretimini gerçekleştirmiştir. Dünyada bir ilk olan bu deterjan petrol türevlerini bünyesinde ihtiva etmeyen, 7 enzimli, kendinden yumuşatıcılı ve en önemlisi insan sağlığı için çok önemli bir maden olan BOR madenini kullanarak Türkiye ve tüm dünyada bir ilki başarmanın sevincini yaşamaktadır.

  Şu an 4.500 metre karelik tesislerimizde oto temizlik ve bakım ürünlerinin yanı sıra BOR katkılı sıvı el sabunu, elde bulaşık deterjanı ve çamaşır deterjanı üretmekteyiz. Kısa sürede sizlerden aldığımız teveccühten ilham alarak çeşitliliğimizi artırmak ve hep en iyiyi sizlere sunmak adına AR-GE çalışmalarımıza son hız devam etmekteyiz. 

  Bozoklar Makina Kimya 2020 Tanıtım Filmi

  Bozoklar Makina Kimya A.Ş 2010 Yılında İzmit ili Körfez ilçesinde küçük ölçekli bir işletme olarak faailiyetine başlamıştır. İlk başlarda kendi markası olan ZEMMAS markası adı altında oto şampuanı ve kimyasallarını üretip ve ürettiği bu kimyasalları kendi bölgesinde pazarlayarak faailiyetlerini sürdürmüştür.

 • Vizyonumuz

  “Bor ve nadir toprak elementleri başta olmak üzere kömür ve hidrokarbon kaynaklar hariç ülkemizdeki tüm maden kaynaklarını sürdürülebilir gelişme çerçevesinde değerlendirip kurumsal bilgi birikimimizi yeni teknolojilerle destekleyerek, müşteri istek ve beklentilerine uygun, katma değeri yüksek ürünlere dönüştürüp, ülke refahına katkıda bulunmak” olarak belirlemiştir.

 • Misyonumuz

   

  “Dünya’da oto şampuanı ve bor kimyasallarına yön veren, başta bor olmak üzere ve diğer yeraltı kaynaklarından ayrıcalık yaratacak yeni ürün, malzeme ve eşya üreten, maden ve kimya sektöründe bilgi ve teknoloji lideri olarak kabul edilen küresel bir kuruluş olmak” olarak benimsemiştir.